Sledujte nás na Instagramu @enytexshop a nepropásněte nové kolekce😄
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá 8:00 - 14:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pracovní oděvy
  4. Jak správně chránit zrak

Potřebujete poradit?

Zákaznická podpora ENYTEX SHOP
+420 731 558 503 Po - Pá 8:00 - 14:00

Jak správně chránit zrak

Poškození zraku může vést ke zhoršení nebo dokonce ke ztrátě vidění, a proto je nezbytné, abychom si zrak vhodně chránili, poranění totiž bývá často nevratné.

Chránit zrak při práci by mělo patřit k naprosté samozřejmosti. Nejen v zaměstnání, ale i při práci na zahradě nebo v kutilské dílně. Proto výrobci přicházejí s ochrannými pomůckami, jejichž používání je nejen účinné, ale i pohodlné.

Je důležité seznámit se s riziky pracovního prostředí a podle nich správně zvolit typ ochrany zraku. Největší rizika pro zrak představují ultrafialové záření (UV), infračervené záření a viditelné světlo. Nesmíme ale zapomínat na rizika mechanická, tepelná či chemická. Ochraně zraku bychom tak měli věnovat zvýšenou pozornost.

Abychom předešli pracovním úrazům je vždy nutná prevence. Ochranu zdraví nikdy nepodceňujte a je vždy lepší být chráněn více než méně. Pracovní úrazy či nemoci z povolání mohou způsobit nevratné fatální důsledky.

Mezi nejpoužívanějšími pomůcky ochrany zraku patří brýle, které se rozdělují na ochranné, svářečské a dioptrické. Existuje také několik druhů zorníků, např. čiré, kouřové nebo rozjasňující – žluté nebo oranžové. 

Vybrat si můžete z naší nabídky ochrany očí

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli