Sledujte nás na Instagramu @enytexshop a nepropásněte nové kolekce😄
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá 8:00 - 14:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pracovní oděvy
  4. Jak vybrat pracovní rukavice

Potřebujete poradit?

Zákaznická podpora ENYTEX SHOP
+420 731 558 503 Po - Pá 8:00 - 14:00

Jak vybrat pracovní rukavice

Pracovní rukavice jsou důležitým ochranným pracovním prostředkem, který zajišťuje bezpečnost rukou nejen při zašpinění, ale i před zraněním při nehodách na pracovišti.

Naše široká nabídka obsahuje několik typů pracovních rukavic, přičemž každá vyhovuje různým specifickým potřebám, a proto dokážeme uspokojit potřeby napříč mnoha odvětvími a profesemi. 

Jak vybírat rukavice?

Vždy dbejte na správnou velikost pracovních rukavic. Před použitím vždy rukavice zkontrolujte, zda nemají vadu či jiné nedostatky, které by mohly způsobit ztrátu jejich ochranných vlastností.

Kupujte si kvalitní pracovní rukavice v neposlední řadě vždy ušetříte.

Vhodný typ rukavic vybírejte podle prostředí, a to buď chladného, vlhkého či chemického, nebo podle typu pracovní činnosti. Primárním krokem u výběru správných pracovních rukavic je seznámení se s povahou možných rizik, s nimiž se můžete na svém pracovišti setkat.

Mezi základní rizika patří pořezání, odření, popálení, chlad, propíchnutí, polití chemickou látkou nebo elektrický výboj.

Myslete také na ochranu rukou. S rukavicemi si neodřete dlaně při nošení dřeva a údržbu trnitých keřů a rostlin zvládnete bez popíchaných prstů a bez hlíny za nehty. Pro zahradní práce vybírejte z povrstvených a kombinovaných rukavic. Doporučujeme povrstvené rukavice s ochranou vůči oděru, proříznutí a protržení.

Práce s tupými předměty

Pokud při práci nemanipulujeme s hrubými, ostrými nebo těžkými předměty, zvolte kožené rukavice, kombinované rukavice nebo bezešvé rukavice máčené v polyuretanu, nitrilu, PVC či latexu. Protiskluzné rukavice jsou vhodné při práci s kluzkými předměty a chrání ruce před nečistotami, otěrem a oděrem.

Práce s horkými, studenými či ostrými předměty

Když jste vystaveni nebezpečí v důsledku extrémního tepla, chladu nebo nárazu, použijte rukavice, které zajistí ochranu před nízkými či vysokými teplotami, ochranu proti propichu či neprořezné rukavice. 

Práce s toxickými a jinak nebezpečnými chemikáliemi

Pokud manipulujete při práci s chemikáliemi nebo jsou Vaše ruce vystaveny postříkání či úplnému ponoření do chemické látky, vyberte si rukavice určené právě k těmto účelům. 

Po použití toxické látky bychom se k rukavicím měli chovat podle toho, zda jsou jednorázové nebo chemicky odolné. Žádné rukavice však nelze po kontaktu s chemikálií dekontaminovat.

Práce s elektrickými zařízeními

Před úrazem elektrickým proudem používáme izolační gumové rukavice, které chrání před elektrickým výbojem. Takové rukavice dokáží ochránit před vážným zraněním.

Vybrat si můžete z naší nabídky rukavic

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli